Ljuskrona rokokostil

395780

LJUSKRONA med olikslipade prismor, rokokostil, 1900-talets mitt, stomme i mässing, sex ljusarmar, höjd ca 68, diam 48 cm.

Smärre slitage samt slitage på lamphållarna.

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (9 bud)
2653432
1 300
2652569
2649880
2652568
2649880

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.