Ljuskrona rokokostil

395780

LJUSKRONA med olikslipade prismor, rokokostil, 1900-talets mitt, stomme i mässing, sex ljusarmar, höjd ca 68, diam 48 cm.

Smärre slitage samt slitage på lamphållarna.

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (9 bud)
2653432
1 300
2652569
2649880
2652568
2649880

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer