Matbord Bruno Mathsson Piet Hein

395702

BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, "Superellips", matbord, bordsskivan fanérad i ek, 4 kromade spännben, etikettmärkt och stämplad Fritz Hansen 1984, höjd ca 71, 180x120 cm

Bruksslitage, smärre ytskador

Möbler, Design

Rum 13

Budhistorik (9 bud)
2652086
2 400
2652084
2651998
2650125
1 600
2647067

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.