Spelbord sengustavianskt

395669

SPELBORD, sengustavianskt, mahogny, hallstämpel 1793, halvmåneform, utdragbart ben med dold låda i sargen, höjd 75, 96x47, total diameter 93 cm

Sprickor, skador, fanersläpp, sneda ben

Rum 13

Spelbord sengustavianskt

Budhistorik (11 bud)
2649212
3 600
2648778
3 400
2649211
3 400
2648778
3 200
2649210

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 431 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.