Ljusstakar 1800-talets första kvartal

395651

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första kvartal, argent haché, foten med palmettdekor, fasetterad pelare på tassfötter, klotformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 28 cm

Smärre slitage, något sneda, en manschett snarlik

Diverse, Belysning

Monter 19

Budhistorik (10 bud)
2645044
2 400
2643328
2643327
2643325
1 900
2643252
1 600

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 190 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer