Ljusstakar 1800-talets första kvartal

395651

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första kvartal, argent haché, foten med palmettdekor, fasetterad pelare på tassfötter, klotformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 28 cm

Smärre slitage, något sneda, en manschett snarlik

Diverse, Belysning

Monter 19

Budhistorik (10 bud)
2645044
2 400
2643328
2643327
2643325
1 900
2643252
1 600

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 288 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.