Skrivbord Kina

395643

SKRIVBORD, Kina, tidigt 1900-tal, utfört i trä med dekorationer i kredering, bemålat, h ca 75, 97 x 50 cm

Delar av dekoren borta, bruks- och åldersrelaterat slitage

Möbler, Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 6

Skrivbord Kina

Budhistorik (10 bud)
2650557
750
2650253
700
2650555
700
2650253
650
2646323
600

Slutpris SEK:
750
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 515 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer