Skrivbord Kina

395643

SKRIVBORD, Kina, tidigt 1900-tal, utfört i trä med dekorationer i kredering, bemålat, h ca 75, 97 x 50 cm

Delar av dekoren borta, bruks- och åldersrelaterat slitage

Möbler, Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 6

Skrivbord Kina

Budhistorik (10 bud)
2650557
750
2650253
700
2650555
700
2650253
650
2646323
600

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.