Dalahäst

395610

DALAHÄST, Nils Olsson, hemslöjd, 1900-talets slut bemålat trä, H ca 38, L 37 cm.

Smärre slitage.

Diverse, Samlarobjekt, Temaauktion, Sommar

Monter 3

Dalahäst

Budhistorik (12 bud)
2650261
850
2650258
2650254
750
2649849
700
2647742
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.