Thomas Bridgford oljemålning

395543

THOMAS BRIDGFORD (1812-1878), tillskriven; "Irländsk pojke", bär signatur R.T.B, olja på duk, 41x34,5 cm

PROVENIENS: Lilla Bukowskis

Färgbortfall, revor, hål

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 25

Thomas Bridgford oljemålning

Budhistorik (11 bud)
2649271
1 300
2649246
2648920
2641526
2641525
900

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 156 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.