Thomas Bridgford oljemålning

395543

THOMAS BRIDGFORD (1812-1878), tillskriven; "Irländsk pojke", bär signatur R.T.B, olja på duk, 41x34,5 cm

PROVENIENS: Lilla Bukowskis

Färgbortfall, revor, hål

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 25

Thomas Bridgford oljemålning

Budhistorik (11 bud)
2649271
1 300
2649246
2648920
2641526
2641525
900

Slutpris SEK:
1 300
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer