Koffert proveniens Oscar Rydbeck

395535

KOFFERT, läder, 1900-talets början, höjd ca 32, 95x58 cm

Proveniens: Oscar Rydbeck Skandinaviska Kreditaktiebolaget. Rydbeck hade en ansvarig ställning inom Kreugerkoncernen och dömdes efter Kreugerkraschen till fängelse

Slitage, skador, en rem saknas

Diverse, Fashion

Rum 8

Budhistorik (2 bud)

2648571
500
2640680

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.