Bordspendyl Tornberg Stockholm

395515

BORDSPENDYL, 1800-talets slut, nyrokoko, urtavlan märkt "Tornberg, Stockholm", zink, förgylld samt bronserad, sten, på träsockel, höjd 37 cm, längd 39 cm

Slitage, en fot lagad (bak)

Klockor/Ur

Hylla 5

Budhistorik (12 bud)
2647031
700
2648319
700
2647031
650
2646304
600
2647030
600

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer