Bordsurnor Kina

395508

BORDSURNOR, 2 st., snarlika, Kina, 1900-tal, floral dekor med emaljfärger, höjd ca 44 cm

En urna med lagning upptill, nagg och slitage

Orientaliskt, Porslin

Bordsurnor Kina

Budhistorik (1 bud)

2648427
2016-07-12 00:00:03

2016-07-12 kl 21:09
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer