Sengustaviansk ljuskrona

395504

LJUSKRONA / STOMME, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, stomme i mässing, för fyra ljus, höjd ca 76 cm

Skador, lösa delar, skål saknas, lösa prismor medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 7

Sengustaviansk ljuskrona

Budhistorik (43 bud)
2648872
19 500
2648876
19 500
2648872
19 000
2648871
18 500
2648870
18 000

Slutpris SEK:
19 500
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer