Sengustaviansk ljuskrona

395504

LJUSKRONA / STOMME, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, stomme i mässing, för fyra ljus, höjd ca 76 cm

Skador, lösa delar, skål saknas, lösa prismor medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 7

Sengustaviansk ljuskrona

Budhistorik (43 bud)
2648872
19 500
2648876
19 500
2648872
19 000
2648871
18 500
2648870
18 000

Slutpris SEK:
19 500
1 964 EUR, 2 231 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.