Porslinsplakett Kina 1900-tal

395493

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille rose av flodlandskap, signerad Zhang Zhitang och möjligtvis av artisten, daterad 1948, ca 54 x 31 cm

Orientaliskt, Porslin

Rum 18

Porslinsplakett Kina 1900-tal

Budhistorik (49 bud)
2649103
22 000
2649107
21 000
2649103
20 000
2649105
19 500
2649103
19 000

Slutpris SEK:
22 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer