Porslinsplakett Kina 1900-tal

395493

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille rose av flodlandskap, signerad Zhang Zhitang och möjligtvis av artisten, daterad 1948, ca 54 x 31 cm

Orientaliskt, Porslin

Rum 18

Porslinsplakett Kina 1900-tal

Budhistorik (49 bud)
2649103
22 000
2649107
21 000
2649103
20 000
2649105
19 500
2649103
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 149 EUR, 2 515 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.