Matskedar och kaffeskedar

395465

MATSKEDAR, 5 st, KAFFESKEDAR, 3 st, silver, 17/1800-tal, Arvid Floberg 1774, troligen Johan Lorenz Starin 1764, total vikt ca 269 g

Slitage, gravyrer, ägarstämplar

Silver

Monter 25

Matskedar och kaffeskedar

Budhistorik (5 bud)
2647960
1 600
2645161
2645160
2641814
2639592

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.