Matskedar och kaffeskedar

395465

MATSKEDAR, 5 st, KAFFESKEDAR, 3 st, silver, 17/1800-tal, Arvid Floberg 1774, troligen Johan Lorenz Starin 1764, total vikt ca 269 g

Slitage, gravyrer, ägarstämplar

Silver

Monter 25

Matskedar och kaffeskedar

Budhistorik (5 bud)
2647960
1 600
2645161
2645160
2641814
2639592

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer