Skrivbord med rullklaff

395439

SKRIVBORD med rullklaff, tidigt 1900-tal, betsad mahogny, 2 hurtsar med dold öppningsfunktion, överdel med inredning av lådor och fack, skinnklädd skiva, höjd 130, 162 x 88 cm

Bruksslitage, senare skinn, rullklaffens lås saknas

Rum 4

Skrivbord med rullklaff

Budhistorik (6 bud)
2648804
2646689
750
2646298
700
2646298
2646688

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 515 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer