Bägare dosa silver

395415

BÄGARE, fantasistämplar, troligen Danmark omkring 1900, dekor av festonger och girlander, invändigt förgylld, DOSA, silver, Holland, genombruten dekor, bägarens höjd ca 9,5 cm, vikt ca 160 g

Silver

Bägare dosa silver

Budhistorik (2 bud)

2646019
2640774

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer