Bägare silver 1700-tal

395387

BÄGARE, silver, Johan Söderdahl, Söderköping 1791, godronnerad fot, svisselerad dekor av kartuscher, spår av förgyllning, höjd ca 9, vikt ca 60 g

Fot med mindre bristning

Silver

Monter 17

Bägare silver 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
2648623
1 400
2648621
1 300
2648342
2646108
550
2641095
500

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer