Salvador Dali färgetsning

395384

SALVADOR DALI (1904-1989): Song of Songs Solomon: The Beloved Feeds Among the Lilies, 1971, signerad och numrerad 68/2o0, färgetsning på japanpapper, bladstorlek 66,5x51,5 cm, bildmått 40,5x25 cm, blindstämpel Leon Amiel
Litteratur: Michler/Löpsinger 477

Rum 21

Salvador Dali färgetsning

Budhistorik (4 bud)

2647565
1 600
2646786
2644802
1 400
2639597
1 300

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.