Salvador Dali färgetsning

395384

SALVADOR DALI (1904-1989): Song of Songs Solomon: The Beloved Feeds Among the Lilies, 1971, signerad och numrerad 68/2o0, färgetsning på japanpapper, bladstorlek 66,5x51,5 cm, bildmått 40,5x25 cm, blindstämpel Leon Amiel
Litteratur: Michler/Löpsinger 477

Rum 21

Salvador Dali färgetsning

Budhistorik (4 bud)

2647565
1 600
2646786
2644802
1 400
2639597
1 300

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer