Joan Mirķ m fl Strindbergsmappen

395362

JOAN MIRO (1893-1983): Hommage ā Strindberg, färglitografi, 1976, signerad och numrerad Mirķ 18/100. Tryckt av La Poligrafa, Barcelona. Editerad av Galerie Börjeson, Malmö, bladstorlek 75,5x56 cm, LITTERATUR: Cramer 1104, Mourlot 1104, i komplett originalmapp med Jorge Martins "Hommage ā Strindberg", färgetsning, samt Ragnar Perssons färglitografi "Hemsöborna"

Kundcenter

Budhistorik (14 bud)
2647917
18 000
2647918
17 500
2647917
17 000
2647916
16 500
2647916
16 000

Slutpris SEK:
18 000
1 816 EUR, 2 156 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.