Bockbord och bänk, 1900-tal

395339

BOCKBORD och BÄNK, 1900-talets första hälft/mitt, furu, svartmålad skiva respektive sits, bordsskivan kantad med mässingslist, bordshöjd 80, 250 x 80 cm, bänkens höjd 46, 250 x 29 cm

Bruksslitage, senare renoverat/bemålat, bordet demonterbart

Rum 8

Bockbord och bänk, 1900-tal

Budhistorik (5 bud)
2646026
1 800
2645997
1 600
2639427
2638656
2638594
500

Slutpris SEK:
1 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 515 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer