Max Usadel oljemålning

395332

MAX USADEL (1880-1950), solnedgång vid kusten, signerad Max Usadel Capri 1913, olja på duk, ca 65 x 116 cm

Konst, Äldre måleri

Max Usadel oljemålning

Budhistorik (8 bud)
2648196
2 800
2648195
2 600
2648195
2 400
2648192
2648189

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 515 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer