Sjömanskista 1800-tal

395298

SJÖMANSKISTA, sent 1800-tal, furu, bemålad i mörkgrönt, brunbetsat lock, originalhandtag i makramé, höjd 41, 90 x 43 cm

Åldersrelaterat slitage, senare brunbets

Nautica/Technica, Diverse

Hylla 10

Sjömanskista 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
2638514
1 600
2645711
2638514
1 400
2639960
1 300
2638514

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 192 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.