Skål Kina 1700-tal

395286

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyr blått, höjd ca 8,5, diameter ca 20 cm

Glasyr nagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Skål Kina 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
2648154
2648215
2648154
3 800
2648137
3 600
2648153
3 400

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 235 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer