Skål Kina 1700-tal

395286

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyr blått, höjd ca 8,5, diameter ca 20 cm

Glasyr nagg, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Skål Kina 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
2648154
2648215
2648154
3 800
2648137
3 600
2648153
3 400

Slutpris SEK:
404 EUR, 479 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.