Emile Gallé vas

395219

EMILE GALLÉ, bordslampa, Frankrike, överfång i bruna nyanser med dekor av träd mot gulgrön fond, signerad Gallé, dubbel fattning varav en invändig, höjd 24 cm

Mynningen med nagg, foten med nedslipat nagg

Glas, Konstglas, Belysning, Bordslampor

Emile Gallé vas

Budhistorik (11 bud)
2646322
2 800
2645163
2 600
2646235
2 600
2645163
2 400
2642953
1 900

Slutpris SEK:
2 800
283 EUR, 335 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.