Emile Gallé vas

395219

EMILE GALLÉ, bordslampa, Frankrike, överfång i bruna nyanser med dekor av träd mot gulgrön fond, signerad Gallé, dubbel fattning varav en invändig, höjd 24 cm

Mynningen med nagg, foten med nedslipat nagg

Glas, Konstglas, Belysning, Bordslampor

Emile Gallé vas

Budhistorik (11 bud)
2646322
2 800
2645163
2 600
2646235
2 600
2645163
2 400
2642953
1 900

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer