Fotografi Robert Coburn Fåglarna

395213

ROBERT COBURN (USA, 1900-1990): Motiv från Alfred Hitchcock "Fåglarna", föreställande Rod Taylor och Veronica Cartwright, 1963, numrerad i negativet 6590-13, silvergelatin, 25x19 cm

Proveniens: Svenska Filmcensuren, 1960-tal

Hanteringsskador

Konst, Fotografi

Fack 41

Budhistorik (7 bud)
2646158
700
2645979
650
2645549
500
2644104
450
2643901

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer