Fotografi Robert Coburn Fåglarna

395211

ROBERT COBURN (USA, 1900-1990): Motiv från Alfred Hitchcock "Fåglarna", föreställande Rod Taylor, Tippi Hedren och Veronica Cartwright, 1963, numrerad i negativet 6590-6, silvergelatin, 25x19 cm

Proveniens: Svenska Filmcensuren, 1960-tal

Hanteringsskador

Konst, Fotografi

Fack 38

Budhistorik (2 bud)

2644102
500
2637282

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.