Fotografi Robert Coburn Fåglarna

395211

ROBERT COBURN (USA, 1900-1990): Motiv från Alfred Hitchcock "Fåglarna", föreställande Rod Taylor, Tippi Hedren och Veronica Cartwright, 1963, numrerad i negativet 6590-6, silvergelatin, 25x19 cm

Proveniens: Svenska Filmcensuren, 1960-tal

Hanteringsskador

Konst, Fotografi

Fack 38

Budhistorik (2 bud)

2644102
500
2637282

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer