Grafiska blad IX-gruppen

395155

IX-GRUPPEN, grafiska blad, 9 st, 1974, samtliga signerade av respektive konstnär och numrerade 89/90, omfattar Gösta Gierow, Karl Erik Häggblad, Bengt Landin, Lars Lindeberg, Göran Nilsson, Alf Olsson, Philip von Schantz, Nils G Stenqvist, PG Thelander, bladmått ca 30x21 cm

Ett blad (Gierow) med hanteringsveck

Rum 9

Grafiska blad IX-gruppen

Budhistorik (6 bud)
2641883
1 400
2641882
1 300
2641881
2638091
2638090
850

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer