Mapp IX-gruppen

395150

IX-GRUPPEN, "Exit IX", portfölj med 8 grafiska blad, 1999, samtliga signerade av respektive konstnär och numrerade 60/90, omfattar Gösta Gierow, Karl Erik Hägglund, Bengt Landin, Lars Lindeberg, Göran Nilsson, Alf Olsson, Nils G Stenqvist, PG Thelander, bladmått ca 45x31 resp 31x45 cm, minnesskrift medföljer

Rum 12

Mapp IX-gruppen

Budhistorik (5 bud)
2645110
1 400
2645109
1 300
2643085
2638092
2637419

Slutpris SEK:
1 400
137 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.