Frisörstol 1800-tal

395136

FRISÖRSTOL, omkring 1800-talets mitt, sannolikt amerikansk tillverkning, centralfot med lejontassar, stomme av ursprungligen emaljerat gjutjärn, stoppad sitt- och ryggdyna, nackstöd

Diverse, Möbler

Rum 13

Frisörstol 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
2646329
2642169
1 300
2640842
2639294
2639215

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 515 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer