Kinesiska dräktpersedlar Bixi

395134

BIXI, 2 st, kinesiska dräktpersedlar till Hanfu-dräkt, 1700-/1800-tal, siden med silkesbroderier, inramade, längd ca 95 cm (ram 125 x 27 cm)

Åldersrelaterat slitage, fläckar

Orientaliskt, Konsthantverk

Hylla 6

Kinesiska dräktpersedlar Bixi

Budhistorik (1 bud)

2643255
2016-07-07 23:39:48

2016-07-10 kl 19:12
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer