Kinesiska dräktpersedlar Bixi

395134

BIXI, 2 st, kinesiska dräktpersedlar till Hanfu-dräkt, 1700-/1800-tal, siden med silkesbroderier, inramade, längd ca 95 cm (ram 125 x 27 cm)

Åldersrelaterat slitage, fläckar

Orientaliskt, Konsthantverk

Hylla 6

Kinesiska dräktpersedlar Bixi

Budhistorik (1 bud)

2643255
2016-07-07 23:39:48

2016-07-10 kl 19:12
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.