Matbord vitmålat

395128

MATBORD, 2-delat, 1800-talets slut, vitmålat, svarvade ben, höjd 78, diameter 130 cm, iläggsskiva ā 99 cm, total längd 229 cm

Senare bemålat bruksslitage

Rum 4

Matbord vitmålat

Budhistorik (11 bud)
2645638
1 800
2643229
1 700
2642910
1 600
2642906
2639715

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.