Vas kalebassformad

395119

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kalebassformad, dekor av reserver i relief av blommor, växtslingor samt stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd 27 cm

Något sned, mynningen med lagning

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 10

Vas kalebassformad

Budhistorik (2 bud)

2645598
600
2645190
550

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 190 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer