Vas kalebassformad

395119

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, kalebassformad, dekor av reserver i relief av blommor, växtslingor samt stiliserade blommor i underglasyrblått, höjd 27 cm

Något sned, mynningen med lagning

Orientaliskt, Porslin, Temaauktion

Monter 10

Vas kalebassformad

Budhistorik (2 bud)

2645598
600
2645190
550

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.