Byrå rokoko 1700-tal

395118

BYRÅ, 1700-tal, rokoko, 3-lådig, fanér i rot och alm, förgyllda beslag, bukig form, höjd ca 80, 108x55 cm

Renoverad, blekt, smärre fanérskador

Ändringar/tillägg
Senare nyckel fast i lås

Rum 8

Byrå rokoko 1700-tal

Budhistorik (15 bud)
2645515
11 500
2645500
11 000
2645490
10 500
2645497
10 000
2645490
9 400

Slutpris SEK:
11 500
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 515 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer