Skrivbord Axel Einar Hjorth

395084

AXEL EINAR HJORT, skrivbord, modell Roma, AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, 1920-tal, bonad björk, 75, 135x70 cm

Slitage, nyckel saknas

Möbler, Övriga möbler, Design

Rum 2

Skrivbord Axel Einar Hjorth

Budhistorik (26 bud)
2645679
21 000
2645552
20 000
2645678
20 000
2645552
16 000
2645548
15 500

Slutpris SEK:
21 000
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 305 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer