Casoletter

395080

CASOLETTER, 1 par, Frankrike, Louis XVI-stil, 18/1900-tal, förgylld brons och marmor, fotplatta med pärlstav, tripod med bockfötter krönta av faunhuvuden, vinbladsfestonger, lock krönta av druvklasar, höjd 29 cm

Smärre tillverkning defekter

Belysning, Bordslampor, Metall, Diverse

Monter 12

Casoletter

Budhistorik (33 bud)
2644929
6 800
2644932
6 600
2644929
6 400
2644931
6 200
2644929
6 000

Slutpris SEK:
6 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer