Oidentifierad konstnär oljemålning

395063

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Landsbygdsvy, monogramsignerad och daterad S.R. 62, olja på duk, a tergo etikettsmärkt Richard Naworth / Blackburn, ca 36x51 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (14 bud)
2645863
2644036
2644032
1 900
2644029
1 800
2644028
1 700

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer