Karaff och bricka silver

395058

KARAFF, BRICKA, silver/800, karaff i glas med genombruten silverfattning, Tyskland, omkring 1900, bricka med svenska importstämplar, 1900-talets första hälft, karaffens höjd ca 20,5, brickans längd ca 25 cm, brickans vikt ca 237 g

Silver

Monter 5

Karaff och bricka silver

Budhistorik (14 bud)
2645197
1 600
2645182
2645079
1 400
2645180
1 300
2645079

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 192 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.