Karaff och bricka silver

395058

KARAFF, BRICKA, silver/800, karaff i glas med genombruten silverfattning, Tyskland, omkring 1900, bricka med svenska importstämplar, 1900-talets första hälft, karaffens höjd ca 20,5, brickans längd ca 25 cm, brickans vikt ca 237 g

Silver

Monter 5

Karaff och bricka silver

Budhistorik (14 bud)
2645197
1 600
2645182
2645079
1 400
2645180
1 300
2645079

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer