Vaser Japan

395042

VASER, 1 par, Japan, 19/1900-tal, brons med reliefdekor av vadarfåglar och trollsländor, signerade undertill, höjd 21,5 cm

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 10

Vaser Japan

Budhistorik (83 bud)
2645269
25 000
2645270
25 000
2645269
24 000
2645265
23 000
2645264
22 000

Slutpris SEK:
25 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer