Bägare Jonas Berg Stockholm 1756

395029

BÄGARE, 2 st, silver, Jonas Berg (1751-1788) Stockholm troligen 1756, oidentiferade stämpel 1700-tal, höjd 8-9 cm, vikt ca 103 g

Slitage, bucklor

Silver

Monter 11

Budhistorik (9 bud)
2644034
1 600
2636200
2644031
2636200
1 400
2644030
1 300

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.