Bägare Jonas Berg Stockholm 1756

395029

BÄGARE, 2 st, silver, Jonas Berg (1751-1788) Stockholm troligen 1756, oidentiferade stämpel 1700-tal, höjd 8-9 cm, vikt ca 103 g

Slitage, bucklor

Silver

Monter 11

Budhistorik (9 bud)
2644034
1 600
2636200
2644031
2636200
1 400
2644030
1 300

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer