Bägare Lars Boye Stockholm 1782

395026

BÄGARE, silver, Lars Boye (1762-1784/1795) Stockholm 1782, välvd fot, svisselerad dekor, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 501 g

Fotring med äldre lagningar, mindre bucklor

Silver

Budhistorik (11 bud)
2641914
2641053
3 400
2640557
3 200
2640195
2639607
1 400

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.