Bägare Lars Boye Stockholm 1782

395026

BÄGARE, silver, Lars Boye (1762-1784/1795) Stockholm 1782, välvd fot, svisselerad dekor, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt ca 501 g

Fotring med äldre lagningar, mindre bucklor

Silver

Budhistorik (11 bud)
2641914
2641053
3 400
2640557
3 200
2640195
2639607
1 400

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer