Trädgårdssoffa Lessebo

395016

BYARUMS BRUK, trädgårdssoffa, "Lessebo", formgiven omkring 1840, gavlar i sandgjuten aluminium, krysslag i rygg samt sits i grönlackerat trä, vikt 50 kg, höjd 84, längd 200, sittdjup 43 cm

Bruksslitage, vissa skador

Diverse, Temaauktion

Trädgårdssoffa Lessebo

Budhistorik (27 bud)
2643730
6 600
2642210
6 400
2643729
6 200
2642210
6 000
2643728
5 800

Slutpris SEK:
6 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 515 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer