Trädgårdssoffa Lessebo

395016

BYARUMS BRUK, trädgårdssoffa, "Lessebo", formgiven omkring 1840, gavlar i sandgjuten aluminium, krysslag i rygg samt sits i grönlackerat trä, vikt 50 kg, höjd 84, längd 200, sittdjup 43 cm

Bruksslitage, vissa skador

Diverse, Temaauktion

Trädgårdssoffa Lessebo

Budhistorik (27 bud)
2643730
6 600
2642210
6 400
2643729
6 200
2642210
6 000
2643728
5 800

Slutpris SEK:
6 600
645 EUR, 754 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.