Trädgårdssoffa Lessebo

395015

BYARUMS BRUK, trädgårdssoffa, "Lessebo", formgiven omkring 1840, gavlar i sandgjuten aluminium, krysslag i rygg samt sits i grönlackerat trä, vikt 50 kg, höjd 84, längd 200, sittdjup 43 cm

Bruksslitage, en träribb med kraftigare skador

Diverse, Temaauktion

Trädgårdssoffa Lessebo

Budhistorik (17 bud)
2643569
3 800
2643557
3 600
2643557
3 400
2643176
3 200
2642640

Slutpris SEK:
3 800
371 EUR, 434 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.