Ljuskrona gustaviansk stil

394930

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med främst piggformade prismor, korgbotten avslutad med pinjekotte, 6 ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 96, diameter 77 cm

Smärre slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (19 bud)
2644389
7 200
2644387
7 000
2644386
6 800
2644384
6 600
2644383
6 400

Slutpris SEK:
7 200
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 305 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer