Ljuskrona gustaviansk stil

394930

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med främst piggformade prismor, korgbotten avslutad med pinjekotte, 6 ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 96, diameter 77 cm

Smärre slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (19 bud)
2644389
7 200
2644387
7 000
2644386
6 800
2644384
6 600
2644383
6 400

Slutpris SEK:
7 200
726 EUR, 863 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.