Lucinis Samling

394908

ADRIAEN THOMASZ KEY, hans krets: Kvinnoporträtt, olja på pannå, ca 100 x 76 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 22)

Oramad, förstärkt pannå, renoverad, ytskador

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Lucinis Samling

Budhistorik (16 bud)
2643571
12 000
2643570
11 000
2643223
9 000
2641997
7 200
2641996
7 000

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer