Madonnakrona

394899

MADONNAKRONA, förgyllt silver, 4 stjärnformationer med hängande gula droppformade stenar samt dekor med fasetterade vita och lila stenar, Wilhelm Sandberg, Ängelholm 1896, höjd 13,5 cm, diameter ca 9,5 cm, vikt ca 197 g

Stenar med hack och skador

Guld/Smycken

Madonnakrona

Budhistorik (5 bud)
2645702
2638663
2 800
2638261
2 600
2637714
2637045

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 235 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer