Madonnakrona

394899

MADONNAKRONA, förgyllt silver, 4 stjärnformationer med hängande gula droppformade stenar samt dekor med fasetterade vita och lila stenar, Wilhelm Sandberg, Ängelholm 1896, höjd 13,5 cm, diameter ca 9,5 cm, vikt ca 197 g

Stenar med hack och skador

Guld/Smycken

Madonnakrona

Budhistorik (5 bud)
2645702
2638663
2 800
2638261
2 600
2637714
2637045

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.