Snedklaffsekretär England 1800-tal

394883

SNEDKLAFFSEKRETÄR, England, 1800-talets första hälft, fanerad i mahogny, 4 lådor med handtag i förgylld brons, bakom klaffen fack- och lådinredning, höjd, 97, 83 x 41,5 cm

Åldersrelaterat slitage, fanérsläpp, avslag, nyckel saknas

Rum 6

Budhistorik (22 bud)
2644298
1 600
2644321
2644298
1 400
2644317
1 300
2644298

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.