Snedklaffsekretär England 1800-tal

394883

SNEDKLAFFSEKRETÄR, England, 1800-talets första hälft, fanerad i mahogny, 4 lådor med handtag i förgylld brons, bakom klaffen fack- och lådinredning, höjd, 97, 83 x 41,5 cm

Åldersrelaterat slitage, fanérsläpp, avslag, nyckel saknas

Rum 6

Budhistorik (22 bud)
2644298
1 600
2644321
2644298
1 400
2644317
1 300
2644298

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 305 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer