Vas och fat Kina

394831

VAS, FAT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor med figurscener och skrift, vasens höjd och fatets längd 28 cm

fatet med nagg

Orientaliskt, Porslin

Vas och fat Kina

Budhistorik (1 bud)

2639783
2016-07-05 10:48:02

2016-07-08 kl 20:48
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer