Ring 18 k guld

394708

RING, 18 k guld, blandslipad blå sten, bekransad med fasettslipade vita stenar och diamanter, 1900-talets första del, otydliga svenska stämplar, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 2,9 g

Vita stenar samt blå sten med hack

Guld/Smycken

Kundcenter

Ring 18 k guld

Budhistorik (7 bud)
2642291
2642290
1 300
2642289
2641371
850
2635672

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 95 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer