Goya etsning och akvatint

394365

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Los Caprichos pl. 3: Que viene el coco, etsning och akvatint, 21,5x15 cm, senare avdrag, påskrift daterad 1968 samt stämpel: "LIBROS" Antonio Berdegué, Madrid
LITTERATUR: Harris 38

Monter 9

Goya etsning och akvatint
Budhistorik (12 bud)
2644560
1 600
2644057
2644533
2644057
1 400
2644238
1 300

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer