Erling Ärlingsson Tema

362202

ERLING ÄRLINGSSON (1904-1982): "Vid vattnet", signerad EÄ, olja på duk, 54x46 cm

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Erling Ärlingsson Tema

Budhistorik (36 bud)
2546313
18 000
2546306
17 500
2546308
17 500
2546306
17 000
2546302
16 500

Slutpris SEK:
18 000
1 813 EUR, 2 059 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.