Gallerskål Royal Copenhagen

361609

DEN KONGELIGE PORCELAINSFABRIK, gallerskål, "Flora Danica," porslin, polykromt bemålad dekor samt delvis förgylld brättedekor i emaljfärger, med motiv av bär samt blomsterdekor, märkt Royal Copenhagen, modell "Ribes rubrum. L.," samt 20/3532 40, höjd 8,5, diameter 18,5 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Blad med nagg

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Gallerskål Royal Copenhagen

Budhistorik (11 bud)
2430445
4 200
2430387
2430086
3 800
2430384
3 800
2430086
3 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.